Най-добрата страна на Мекотели



С течение на времето раците от декаподи са се развили в много различни форми. Коремът на животните може да бъде толкова дълъг, колкото този на скаридите, омарите и лангустите, или толкова къс, колкото този на раците.

Според някои от изследователите хелционелидите представляват примитивни коремоноги.

Морфологичните изследвания отделят в отделна група черупчестите мекотели от останалите, но молекулярният анализ не потвърждава този факт.

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Да направим едно последно гмуркане. Над Лембе се спуска полумрак. Пред теб две малки рибки хвърлят хайвер.

Облик Създаване на сметка Влизане Лични инструменти Създаване на сметка

Хитоните , познати и како полиплакофорани, се рамни мекотели слични на голтки со варовнички плочи што ги покриваат горните површини на нивните тела; живеат во меѓуплимни води долж карпестите брегови низ целиот свет.

Нямаме изкопаеми доказателства, че това конкретно животно някога е съществувало; най-многото, което всеки експерт би се осмелил е, че мекотелите са произлезли преди стотици милиони години от малки морски безгръбначни, известни като "лофотрохозои" (и дори това е въпрос на спор).

Основното нещо, което може да бъде пожелано от изследователите, е да се избягват подводни пещери, места, избрани от октопуси, където те могат да бъдат скрити. В екстремни случаи мекотели трябва да носите платнени дрехи отгоре на костюм за гмуркане, който от които октоподът няма да може да се вкопчи и да дръпне човек към себе си.

Моноплакофорите са дълбоководни мекотели, снабдени с черупки, подобни на шапки.

Повеќето остануваат во седиментите на дното на водните тела, иако неколку - како што се цефалоподите - слободно пливаат.

Покриването на вашите лезии, когато е възможно, може да помогне за предотвратяване на предаването на вируса на други хора и други части на тялото ви.

Повеќето полжави, главно, ползат со стапалото. Тие се жители на слатките и солените води, а некои од нив живеат и на копно;

Кратки факти Мекотели Период: Камбриум – денес, Научна класификација ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *